Zatmění: konce, začátky a nadcházející změny & duchovní význam zatmění

Ve zkratce...

Laura a Bernhard se věnují tématu zatmění Slunce v souvislosti s úplným zatměním Slunce, které se přesune přes USA 8. dubna. Diskutují o dlouhodobých účincích zatmění a o duchovním a okultním esoterickém významu zatmění (a Měsíce) obecně, o konkrétních lekcích zatmění 8. dubna, o vnějších událostech s ním spojených a o tom, proč je nutné během tohoto dalšího cyklu vykonávat svou léčebnou práci.
Facebook
VK
Telegram

↓ CZ DABING ↓

↓ CZ TITULKY ↓

Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte jejich podporu zasláním daru na účet: 240836229/0300. Děkuji!

Originál podcastu najdete ZDE: 5. dubna 2024

Přepis:

L: Ahoj všichni, vítám vás u nejnovějšího dílu podcastu Kosmický matrix. Tento speciální díl, který v podstatě nahráváme na poslední chvíli, bude o zatměních, zejména o tomto nadcházejícím zatmění, zatmění slunce 8. dubna, které bude astrologicky ve znamení Berana… a konce, začátky a změny, které nás čekají. Takže v tomto podcastu budeme diskutovat o tom, o čem toto zatmění bude? Jaké planety se aktivují? Co to znamená? Jak to souvisí s určitými událostmi, které se dějí ve světě, zejména s tou kometou, která má proletět kolem doby zatmění spolu s událostí v CERNu, o níž má spousta lidí nejrůznější teorie. Poskytneme vám zde spoustu informací o zatměních obecně, budeme mluvit o různých duchovních přesvědčeních o zatmění, o tom, jaké energie se budou aktivovat, jak s tím můžete pracovat.

A pro ty, kteří náš podcast neznají, máme vždy druhou hodinu každého podcastu. Ta je dostupná pouze pro členy našeho členství VeilofReality. Takže pokud se chcete připojit a poslechnout si druhou hodinu, můžete jít na stránku veilofreality.com. A bude to v rámci členství nebo můžete jít na veilofreality.com/membership a můžete se stát členem. Ve druhé hodině budeme diskutovat o tom, co řekl Rudolf Steiner o zatměních, co říkají jiná náboženství o zatměních z historického hlediska. A půjdeme trochu hlouběji do astrologických vlivů tím, že probereme, jak toto zatmění ovlivní konjunkce Marsu se Saturnem. A jak to všechno tak trochu směřuje ke konjunkci Jupitera s Uranem 20. dubna, o které budeme také diskutovat, co od ní můžeme očekávat. Také nabídneme některé praktické dovednosti pro práci se zatměním. Než se do toho pustíme, chtěla bych jen učinit malé oznámení.

Děláme další kolo kurzu „Ztělesněného probuzení duše”, což je náš 14týdenní soukromý skupinový online koučovací program na psychospirituální práci na sobě, abyste ztělesnili své pravé já, začneme to 6. května. A k dnešnímu dni nám zbývá asi pět volných míst, s největší pravděpodobností si od toho dáme po zbytek letošního roku pauzu. Takže pokud se k nám chcete letos připojit, jděte prosím na www.thetimeoftransition.com a můžete se přihlásit.

A s největší pravděpodobností spustíme jiný projekt, který bude určen pro lidi, kteří s námi již dříve spolupracovali, což je důvod, proč si dáváme pauzu. Takže v souladu s tímto zatměním také provádíme některé změny. Takže pokud byste se k nám chtěli připojit v posledním kole tohoto roku, jděte na zmíněný web. Dobře, takže se do toho musíme hned pustit, máme toho hodně k probrání. Takže mi dovolte, abych začala malým přehledem. Zatmění je tedy v podstatě něco jako novoluní nebo úplněk na steroidech. Zatmění slunce bude, když bude slunce a Měsíc v konjunkci v Beranu.

A zatmění slunce nastává, když se slunce a Měsíc sejdou ve stejném lunárním uzlu. Takže může nastat zatmění na severním uzlu a zatmění na jižním uzlu a obě mají odlišnou energii. To, které nastane 8. dubna, bude zatměním severního uzlu. A zatmění Měsíce, které právě nastalo 25. března ve Vahách, bylo zatměním jižního uzlu, takže mají velmi odlišné energie. Další planety, kterým je třeba věnovat pozornost a které budou během tohoto zatmění aktivovány, jsou Chiron a Merkur v Beranu.

Dovolte mi tedy, abych na úvod promluvila o tom, co zatmění znamenají na psychické a duchovní úrovni. V roce 2016 nebo 2017 jsem byla v Peru, kde jsem dělala to, co lidé v Peru dělají… chodí na ceremonie s ayahuascou. A potkala jsem tam opravdu skvělého člověka, u kterého jsem nakonec zůstala, a on byl astrolog. Zabýval se hlubokými esoterickými studiemi, tajemstvími života a smrti. Byl to velmi moudrý a inteligentní člověk a jmenoval se Keith Magnate. A to bylo vlastně ještě před rokem 2017, protože on mluvil o tom, že toto zatmění, které mělo v srpnu 2017 projít nad USA, bude začátkem období politických a společenských otřesů. A napsal o těchto zatměních knihu s názvem „Boží kola”. A byl pro toto téma tak zapálený. Když se teď dívám zpátky, byl tak trochu jako heretik, protože byl prostě posedlý tím, že v roce 2017 přijde zatmění, že se všechno stane. Doslova napsal knihu o historii zatmění a o tom, jak ovlivňovala geopolitická hnutí a sociální pohyby. A měl pravdu, věci se v USA po tomto zatmění v roce 2017 skutečně rozhořely.

A popsal to tak, že řekl, že když zatmění prochází nad nějakou zemí, vrhá na ni stín, který na psychické a duchovní úrovni má tendenci vynést nahoru i všechny stíny té země. Něco podobného tedy s největší pravděpodobností uvidíme i při tomto zatmění, které proběhne 8. dubna nad USA. Při studiu těchto zatmění zjistil, že po těchto zatměních, která procházejí nad danou zemí, často dochází k odhalení zločinné vlády, politických a občanských válek, povstání a ústavním a územním změnám. To je spíše o tom, co se děje na pozemské úrovni. Kolem tohoto zatmění se také šíří hodně strachu. A smyslem tohoto podcastu není přidávat další strach, ale dát vám návod, jak s těmito časy změn pracovat. Pojďme si tedy promluvit o některých dalších vnějších světských událostech, které se dějí v souvislosti se zatměním.

B: Ano, velmi zajímavé. Mezi lidmi je to, co lidé v astrologických kruzích někdy nazývají kosmická paranoia nad určitými tranzity nebo zatmění.

L: To je výraz Marka Jonese, chci mu dát za to zásluhy.

B: Dobře… když jsem nerozuměl do hloubky astrologii, než jsem potkal svou ženu Laura tady, rozhodně jsem spadl do pasti kosmické paranoie o určitých tranzitech: Ach, můj Bože, je to dobré nebo špatné? Velmi černobílé myšlení. Nepochopení hlubších vnitřních procesů – ezoterických, psychologických a duchovních procesů těchto tranzitů, které také odrážejí vnitřní stav lidstva a člověka a ovlivňují každého jinak na základě horoskopu narození, jak řekla Laura. Ale co se týče vnějších událostí… takže jak řekla Laura, je tu spousta šíření strachu a zajímavé je, spousta lidí, kteří vlastně popírají astrologii nebo si myslí, že je to nesmyslná pseudověda, nebo si nemyslí, že planety mají nějaký vliv, najednou mluví o zatmění.

Nikdy jsem neviděl tolik příspěvků od běžných lidí i tzv. hledačů pravdy, kteří popírají astrologii, jak šíří nejrůznější teorie plné strachu, zkázy a sklíčenosti ohledně zatmění, toho, co se stane. Je tam venku velká paranoia, ale dovolte mi poukázat na některé věci, co se šíří… Jedná významná, na kterou lidé poukazovali, taková „synchronicita” nebo „náhoda”, že NASA vypouští tři rakety do stínu zatmění pod názvem operace Hadí božstvo. Takže to už všechny konspirační lidi vytočilo, Hadí božstvo. A mise je oficiálně známá jako „atmosférické poruchy v okolí dráhy zatmění” zvané APEP. A jejím cílem je zkoumat účinky zatmění na zemskou atmosféru.

To je tedy oficiální vysvětlení vědeckého experimentu k pozorování zatmění. Zajímavé však je, a tady se dostáváme spíše ke konspiračním myšlenkám lidí, APEP, zkratka tohoto projektu, bylo vlastně jméno staroegyptského božstva, které ztělesňovalo temnotu a nepořádek a v podstatě bylo protikladem světla v egyptské mytologii řádu a pravdy, a Ra byl nositelem světla, a tudíž největším odpůrcem APEPa. Takže to je velmi fascinující, jak NASA vystřeluje tyto rakety s názvem Hadí božstvo v rámci tohoto projektu APEP pojmenované… nevím, jestli to vědomě pojmenovali podle egyptského boha.

Možná. Samozřejmě víme, že s NASA je spousta problémů a co já vím. Ale to je velmi fascinující. Další vnější událost, která se děje přesně ve stejnou dobu, že velmi vzácná kometa je viditelná. Proč je viditelná? Protože slunce je blokováno Měsícem právě při zatmění a tato kometa prochází velmi blízko slunce, tudíž ji můžete vidět a tato kometa má název Pons-Brooks. A objevuje se při zatmění. A je velmi zajímavá, protože byla také přezdívána a nazývána ďábelská kometa, protože dvojité pruhy této komety jí dávají vzhled ďábelských rohů a byla nazývána kometou Millenium Falcon, kvůli podobnosti vesmírné lodi Hana Solo v Hvězdných válkách.

L: Jo, ještě něco dodám. Když ji poprvé vyfotografovali, měla vzhled ďábelských rohů. Ale teď, když ji vyfotografovali, vypadá vlastně jako taková zajímavá spirála.

B: Dobře, takže se změnilo.

L: Myslím, že když ji nejdřív vyfotili, vypadalo to tak a teď to vypadá úplně jinak. A když si to vygooglujete, je to velmi zajímavé, protože má spirálu.

B: Objevila se už několikrát. Tato konkrétní kometa navštěvuje vnitřní sluneční soustavu každých 71 let, že? A poprvé byla objevena v roce 1812. Ale nejblíže ke slunci bude 21. dubna. Ale vidět ji můžete už 8. dubna kvůli zatmění slunce. Je daleko od Země. Takže nehrozí, že by do Země narazila. Ale je to zajímavé, protože výskyt komet má ve starých tradicích, dávných civilizací spoustu symboliky a znamení. Ostatně už ve starověku se věřilo, že komety jsou znamením přírodních nebo politických katastrof, válek, morů, hladomorů a také smrti panovníků.

L: Ano.

B: Velmi fascinující. Protože dochází k zatmění a bude viditelná kometa, připomíná to, co řekl tvůj kamarád, když předvídal politické otřesy při zatmění v roce 2017. To by mohlo být další znamení. Takže lidi zase víc lidí vyšiluje kvůli tomu a všemu tomu, panebože, co se stane? A v neposlední řadě samozřejmě velmi fascinující – CERN.

To je Evropská organizace pro jaderný výzkum, která sídlí ve Švýcarsku, a ta se chystá během dubnového zatmění slunce 8. dubna otestovat nejvýkonnější urychlovač částic na světě, po několika letech přestávky ho znovu spustí. A tento experiment se týká… je to velmi výkonný urychlovač částic, který má 8. dubna rozbít miliardy protonů o sebe, aby hledal neviditelné částice, které tajně pohánějí náš vesmír, a CERN bude tyto protony střílet do 17 mil dlouhého tunelu rychlostí téměř světla, aby obnovil podmínky podobné vteřině po velkém třesku. Tak hodně štěstí.

Samozřejmě spousta okrajových konspiračních teoretiků a kdo ví, na metafyzické duchovní úrovni, co z toho může vyplývat… možná otevírají nějaké Hvězdné brány, zasahují do časových linií, otevírají červí díru, kterou procházejí nejrůznější věci, které nechceme, aby prošly, kdo ví. Ale je opravdu fascinující, že se to opět děje přesně v den zatmění slunce. Takže to jsou tři hlavní události, které se dějí ve stejný den. NASA, vystřelení rakety Hadí božstvo, viditelnost komety Pons-Brooks, a experiment v CERNu počínaje 8. dubnem.

L: Tady je tady několik základních myšlenek o zatměních. Přicházejí ve dvojicích, přicházejí s novoluním a úplňkem. Takže zatmění Měsíce přichází v úplňku a zatmění Slunce přichází v novu a dějí se v určité ose dvou znamení, která jsou proti sobě. Toto bude na ose Beran – Váhy. Takže toto období zatmění se bude týkat vztahů k sobě samému, k druhým… to je pouze zobecnění. Samozřejmě pokud rozumíte astrologii, podívali byste se na to, kde se nachází ve vašem horoskopu, abyste zjistili, kde vás bude ovlivňovat.

A ovlivní to nejvíce lidi, kteří mají umístění v kardinálních znameních, takže Kozoroh, Rak, Beran, Váhy budou ovlivněny nejvíce. A zejména zatmění severního uzlu, což je to, co nás čeká 8. dubna, přinášejí příliv nové energie, nové nebeské energie. Takže mohou do života vstoupit nové formy, nové zkušenosti, nové vztahy a energie a staré vztahy, staré zkušenosti, věci z minulosti je třeba pustit. Pozitivní je tedy to, že se mohou objevit šťastné události, do vašeho života mohou vstoupit nové vztahy, mohou se objevit nové příležitosti, může to být velmi energeticky povzbuzující období, větší štěstí, zvýšený přístup energie.

Protože je do toho zapojen Chiron, můžete se buď setkat s významným léčitelem, nebo možná vstoupíte do své role léčitele. Může se stát mnoho věcí. Negativní vlivy mohou být, zaprvé, agrese, zejména agresivní rozhovory velmi zraněných lidí. Můžete se cítit přetížení, hyperaktivní, může to být velmi destruktivní energie, zejména pokud jednáte jen z impulzivní agrese.

Může docházet k rozbíjení věcí, zejména při retrográdním Merkuru. Je to velmi zajímavé, protože jsem si v jedné knize přečetla, že jistý domorodý kmen, myslím, že to byli Navahové. Ale existují určité domorodé kmeny, které v době kolem zatmění něco záměrně rozbíjely, aby zabránily něčemu, co v životě rozbít nechtějí. Promluvme si o tom, jaký je pohled Navahů na zatmění.

B: Ano, velmi fascinující. Lidé se mě někdy ptají, jestli je v pořádku a bezpečné dívat se na zatmění. A než budeme mluvit o Navahách, chci také upozornit, a jsem si jistý, že o tom budeme mluvit, lidé někdy čekají, že se 8. dubna stane nějaká významná událost. Ne, tohle je velmi silný konec cyklu a začátek nového cyklu, který bude mít dozvuky do budoucích měsíců a let dopředu. Takže to není jen něco, co se stane v jeden den. Tady na Západě, zejména v Texasu a na místech, kde půjde dráha zatmění… budeme mluvit o některých městech později, ale lidé chtějí vytáhnout brýle, dívat se na zatmění, udělat z toho slavnostní událost. Ale když se podíváte prakticky do všech domorodých kmenů, lidí ve starověkých civilizacích, které byly více v souladu s přírodou a duchovními cykly, existovala… nejen pověra, ale oni se drželi od zatmění dál, protože například Navahové věří, že slunce během zatmění umírá.

Slovo Navahů pro zatmění vlastně připomíná frázi „jí slunce”, protože Měsíc jí slunce, protože Měsíc blokuje životodárné paprsky slunce. A v jejich kosmologii slunce umírá během zatmění slunce, což je velmi zajímavé, že když se zmínili o tom, že Měsíc požírá slunce, protože z ezoterického hlediska existují některé „otázky” týkající se Měsíce, o kterých jsem psal v jednom ze svých článků nazvaném Ezoterický význam našeho Měsíce a systém řízení matrixu. Jen abych citoval Gurdžijeva, on říká: „Vše živé na Zemi, lidé, zvířata, planeta je potravou pro Měsíc. Všechny pohyby, činy a projevy lidí, zvířat a rostlin závisí na Měsíci a jsou jím řízeny. Mechanická část našeho života závisí na Měsíci, je podřízena Měsíci.

Pokud v sobě rozvineme vědomí, abychom se stali vědomými, bdělými, spojenými s podstatou a vůlí a podřídili jim náš mechanický život a všechny naše mechanické projevy, unikneme síle Měsíce.” Velmi fascinující. Navahové tedy zůstávají uvnitř a jsou v klidu během tohoto temného období zatmění slunce. Nejí, nepijí, neslaví, nepracují ani nevykonávají žádnou jinou činnost. Tradiční Navahové věří, že nedodržování tohoto zvyku by mohlo vést ke zdravotním problémům a neštěstí pro rodinu, a ve skutečnosti to také pozorovali. Může to vést ke zdravotním a duchovním problémům. Jeden domorodec z kmene Navaho řekl, že pokud byste během zatmění jedli, způsobuje to poruchy příjmu potravy a dokonce i další věci po linii nemocí.

Pokud byste během zatmění spali, tak z toho pramení spánková deprivace. Pohled na zatmění může způsobit oční problémy, zažívací potíže, migrény a dokonce i vrozené vady. V tradici Navahů jsou potřebné obřady, aby se uvedla matka a dítě zpět do harmonie, pokud těhotná žena sleduje zatmění. Tak je to opravdu velmi fascinující. To není založeno jen na pověrách, tato přesvědčení a zkušenosti kolem zatmění začaly dávno v Navaho tradicích a korelují s mnoha dalšími domorodými kmeny.

Pro Navahy a mnoho dalších čas kolem zatmění je čas pro sebereflexi, je to čas, kdy máte být uctiví, je to čas jít dovnitř, meditovat a připravit se na nový cyklus, jakmile se slunce znovu narodí – to, o čem právě mluvila Laura. Chci se také dostat ke kosmické paranoie… tohle vše se nestane automaticky, když se podíváte na zatmění. Ale musím říct, že i když loni bylo částečné zatmění, a právě když se to začalo dít, a viděl jsem, že světlo se stmívá, cítil jsem nějakou temnou energii, cítil jsem se neklidný a chtěl jsem zůstat uvnitř, dokonce jsem zatáhnul závěsy.

L: Jo, takže nedoporučujeme se na něj dívat, ale každému, co jeho jest. Pokud se na něj podíváte, dejte nám vědět, jak to dopadlo o pár let později. Já jsem se na zatmění podívala v roce 2017. Úplně jsem zapomněla, co mi ten astrolog řekl, neřekl mi, abych se na zatmění nedíval, jen říkal, co by se z toho mohlo stát. A já jsem po něm zažila řadu smůly, takže každému, co jeho jest. U jiných zatmění jsem také sdílela, že jsou určití lidé, kteří věří, že není skvělé se na něj dívat. A spousta lidí se podělila o své příběhy, kdy se jim po pohledu na zatmění přihodila podobná série smůly.

Je divné, že Amerika z toho dělá podívanou, lidi se setkávají a kupují si ty speciální brýle, aby se na něj podívali… to samo o sobě mi přijde symbolické, jak jsme odříznutí od přírody, od té symboliky, která za tím je, od těch energií, které za tím jsou, protože lidi to vůbec neberou v úvahu. Prostě si říkají, páni, podívejte se na to, a všichni ostatní to dělají. Tak to pojďme dělat taky. Pojďme se jen dotknout… existuje skvělá kniha od Judith Hillové, která se jmenuje Zatmění a vy, a ona mluví o zatměních Berana obecně.

A že zatmění, která jsou viditelná ve vaší lokalitě, budou nejsilnější, takže lidé, kteří jsou v dráze zatmění, zažijí některé účinky nejvýrazněji, ale nebo a také záleží na tom, jak to ovlivňuje váš osobní horoskop. A všichni budeme ovlivněni tím, jak to ovlivní Ameriku. Ona řekla, že zatmění slunce v Beranu, že zatmění ve znamení jsou dynamická, silná a rychlá ve svém vlivu. Energii stoupá a náhle se rozptyluje. Dochází k výkyvům energie a výpadkům ve všech záležitostech souvisejících s energií, rychlostí, temperamentem, vášní, vojenskými akcemi a ohněm. Vlny Berana jsou žhavé a podnětné. Představte si kajenský pepř. Toto znamení inspiruje akci, objevování, agresivní impuls a válku. Vůdci mohou stoupat k moci nebo padnout. Toto zatmění může zvěstovat velké objevy a zkoumání ve vědě a medicíně. Vůdci, sportovci a nové talenty mohou náhle povstat nebo padnout.

Je to podnětný čas pro tanec, zpěv, výrazové nebo moderní umění, inspirativní projevy, učení a objevování. Je to velmi divoké zatmění a říká, že této události mohou předcházet nové důležité začátky. A účinky jsou náhlé a obvykle v rámci čtyř týdnů až 90 dnů nebo dokonce jednoho roku vlivu. A ona říká, varování, což jsem už lidi varovala na sociálních sítích, ale varuje: nebezpečí požáru. Dávejte si pozor na svou náladu, na impulzivní rozhodnutí, jako je rozvod nebo odchod ze zaměstnání. Zvířata a děti vyžadují více pohybu, lidé mají tendenci se zlobit, pozor na piráty silnic, vyhněte se rychlému řízení, je to zatmění pro pijáky… je to velmi zajímavé, protože nehody mají tendenci stoupat kolem zatmění.

Snažte se vyhnout vyvolávání hádek, nepijte a neřiďte, buďte aktivní a předcházejte požárům. Dodala bych také nehody. A pak zdravotní účinky jsou také velmi zajímavé. Říká, že vysoký krevní tlak, migrény, problémy s temperamentem. ADHD, nadledvinky jsou ovlivněny, hormony mohou být ovlivněny. Naše energetická hladina může být nízká nebo vysoká, může to vyvolat horko a horečku. Těhotné ženy by se tedy měly v blízkosti tohoto zatmění vyhýbat horku a nadměrné aktivitě. Ještě chci dodat, ale zejména těhotné ženy se nemají dívat na zatmění.

Další věc, ona také říká později v této knize, že Navahové si zakrývají nápoje a jídlo a nenechávají je během zatmění venku, protože pak mohou být ovlivněni energiemi. Může to být velmi silný čas, je to velmi ohnivé zatmění. Je opravdu dobré dbát zvýšené opatrnosti při nehodách, jezděte pomalu, buďte opatrní, pokud můžete, vyhněte se řízení, zvláště když zatmění probíhá.

B: Jen chci zmínit, a tím se budeme hlouběji zabývat v druhé části, z perspektivy na základě Rudolfa Steinera a jeho pohledu na zatmění… a důvod, proč se tyto věci mohou dít a proč se Navahové tak chovají…. nejde jen o akt, že se nebudete na zatmění dívat, ale na jemné metafyzické tzv. skryté úrovni, nefyzické, kvůli problémům s Měsícem se ztenčuje závoj, životní síla slunce je blokována, ochrana dárce života – slunce s vysoce duchovním symbolickým významem. Boží syn. A proto se závoj ztenčuje a jiné síly z ostatních astrálních sfér procházejí, a mohou zaútočit a připojit se a to všechno. A to může být také využito na globální makroúrovni okultní elitou, a to také pro jejich vlastní agendu. Ale klíčovým bodem je opět to, jak se k zatmění vztahujete, a do hloubky okultního významu se dostaneme ve druhé hodině.

L: Dobrá, pojďme se tedy věnovat některým klíčovým bodům týkajícím se tohoto zatmění a zatmění obecně. Takže toto bude zatmění severního uzlu, což znamená, že slunce a Měsíc budou v konjunkci se severním lunárním uzlem a severní uzel představuje směr do budoucnosti. Takže to, co potřebujeme rozvíjet. Je to záměr naší duše pro růst. Je to cesta vpřed, je to směr, kam směřujeme. Je to to, co bude dál, může nám to připadat velmi nové. I když je to oblast, ke které potřebujeme nejvíce růst, důvod, proč je pro nás nová, je ten, že jsme toto území nikdy předtím neprozkoumávali. Takže můžeme mít pocit, že pronikáme na novou půdu, zejména ve znamení Berana, které je velmi průkopnické a dobrodružné.

Takže zatmění obecně, protože jsou spojena s uzly, jsou spojena s velmi karmickými nebo osudovými událostmi. Může dojít k velmi důležitým změnám v našem životě a vztazích. Důležité přechody. Někdy, a troufám si tvrdit, že často, k tomu nemusí nutně dojít přesně v okamžiku zatmění, může to být i v týdnech kolem něj. Nebo něco, co se může stát, je něco, co se iniciuje nyní, je to, co nás bude ovlivňovat po celý následující rok nebo měsíce. Nechcete si říkat, co se stane přesně v den zatmění. Něco se může stát.

Ale většinou to vytvoří důležité změny, které zahájí proces transformace. Tento proces je z dlouhodobého hlediska vždy žádoucí, pomáhají nám posunout se na naší cestě, pomáhají nám v našem záměru, při práci se severním uzlem potřebujeme zaujmout myšlení růstu a pochopit, že všechny změny, které nastanou, se musí stát, i když jsou nepříjemné, frustrující a nečekané. Někdy nás špatná věc, která se v našem životě stane, ve skutečnosti vede k dobré věci později. Takže když si toto myšlení vezmete do celého života, pomůže vám to, protože některé z těch nejhorších věcí, které se mi staly, se nakonec staly těmi nejlepšími.

A i když byly v té době nepříjemné, je třeba vidět, že některé z těchto nečekaných událostí, změn nebo konců nám mohou pomoci v našem poslání. Takže obecně u tohoto konkrétního zatmění… dávejte si pozor na nerovnováhu ve vašich vztazích a životě. Přemýšlejte o tom, k jakým změnám musí dojít. A někdy tato zatmění mohou přinést dramatické změny, kdy například nějaký vztah náhle skončí a později možná vstoupí nový, nebo se prostě může stát něco, co nás může dramaticky přimět změnit něco, co se děje v našich vztazích, protože o tom je osa Beran – Váhy.

B: Takže takový boj já versus ti druzí, v tom smyslu.

L: Přesně tak. Takže ve vztazích může dojít k velkým koncům a novým začátkům. Může dojít k náhodným, nečekaným událostem, jako že vás doslova z ničeho nic zastihnou. A zatmění Měsíce, které jsme právě prožili, souvisí se změnami týkajícími se žen ve vašem životě. A o tom budu vyprávět později. Může dojít k nečekaným změnám směru. Zejména zatmění slunce je často spojováno s událostmi týkajícími se změn souvisejících s muži ve vašem životě. Opakují se přesně ve stejném stupni a znamení každých 19 let.

Takže pokud chcete přemýšlet o tom, co jste dělali v roce 2005, může to být opakování, vyvíjíme se ve spirále. Mohou to být podobná témata, podobné myšlenky, ale jiným způsobem. A celková témata tohoto zatmění se budou týkat nejen Severního uzlu, a o Marsu a Saturnu jako vládci severního uzlu budeme mluvit v druhé hodině, ale hlavně Berana, Vah, Chironu. Beran tedy přinese agresivní bojovou energii, energii války. Nevím, jestli vidíte, co se děje v mainstreamu, což je dobrým barometrem toho, co se děje v zatmění, protože obecně řečeno, lidé, kteří více jdou dovnitř a přemýšlejí, ti nejsou agresivní a naštvaní. Takže si můžeme všimnout, co se děje na kolektivní úrovni, jenom pozorováním toho, co se děje v hlavním proudu.

B: Souvisí to také s tím, o čem mluvil Gurdžijev, protože mainstream, dokud nejste individualizovaní, většina mechanicky reaguje na kosmické vlivy. Jak říkal Gurdžijev o Měsíci… jsou jako loutky na provázku těchto skrytých sil. A jsou velmi reaktivní.

L: Ano. A to vidím také. Vidím, jak jsou lidé hádavější, krutější, agresivnější v komunikaci, jak se dostávají do zbytečných hádek. Napsala jsem příspěvek o tom, že Merkur v Beranu je období blokování, a lidi říkali: Aha, já mám Merkur v Beranu a pořád se hádám. A já jsem si říkala, že vlastně jde o to, že když jsou lidi takoví, je to dobrá doba na to, abyste si s nimi stanovili hranice. Takže uvidíte hodně jednání z agrese jako stinnou stránku toho. A prostě uvidíte, že lidé jsou hádavější a agresivnější než obvykle. Pozitivní stránkou archetypu Berana je, že souvisí s odvahou, vůdcovstvím, převzetím iniciativy, energií válečníka, nezávislostí, přímočarostí, sebeobjevováním, pocitem, že máte zvláštní poslání nebo osud. To jsou tedy energie, které se zatměním slunce aktivují nebo ke kterým se vyvíjíme.

Pokud jste někdo, kdo má tendenci jakoby se držet zpátky, neříkáte, co si opravdu myslíte, je čas skutečně změnit některé z těchto návyků, je čas být trochu přímější ve své komunikaci, možná jen trochu nezávislejší a přímější ve svém životě a jakoby jít za tím, co chcete, udělat změny, je to dobrý okamžik jakoby vtisknout si nový karmický osud. Takže s tímto archetypem Berana může být spojen pocit svěžesti. A s Chironem, který je doslova přesně v konjunkci v Cazimi se sluncem během tohoto tranzitu. A nezapomeňte, že slunce je vlastně ve vládnoucím postavení v Beranu. Takže je zde velmi pohodlné. Není to tak, že by to pro Slunce bylo jakoby škodlivé místo. Nedávno jsem se snažila vytvořit příspěvek, který by to tak nějak orientoval pozitivněji. Spousta lidí propadá sklíčenosti a strachu z věcí, které se ještě nestaly, což není užitečné. Beran je velmi přítomné znamení.

Jde o to, abyste se soustředili na to, co se vám v danou chvíli ukazuje, a abyste instinktivně dělali změny a to, co se musí stát. Takže hypotetizování o tom, co se stane a co se stane dál, co se stane v mém životě, co se stane ve světě, podle mého názoru není dobrý způsob práce s touto energií. Takže s Chironem tam osobně cítím, že tyto vlastnosti Berana, které jsem právě vyjmenovala, tato odvaha, toto vedení, převzetí iniciativy, sebepoznání nám může pomoci s naší individuací. Chiron je tedy spojen s léčením, šamanismem a duchovním růstem. Je spojen s dary, které nacházíte díky léčení svých nejhlubších ran, které se pak stávají darem, jímž můžete léčit druhé. Celostní léčení a hledání celistvosti, což je vlastně smyslem individuace. A pro ty, kteří individuaci nerozumějí, jsme o tom podrobně hovořili v podcastu nazvaném Stát se tím, kým jste měli být.

Ale obvykle při tranzitech Chironu, pokud se objeví něco bolestivého, jste povoláni, abyste na tom pracovali sami v sobě, nebo můžete také vstoupit do role léčitele a nějakým způsobem pomáhat druhým, takže to může fungovat oboustranně. Naše zranění nás dokonale vybaví k tomu, abychom pomáhali druhým, kteří procházejí stejným bojem, také nám pomáhají stát se celistvými, pomáhají nám se uzdravit. Chceme se také podívat na nutnou léčebnou práci, ke které můžeme být v tomto období povoláni. A nemusí to být ani uzdravení nás samotných, možná jsme již vykonali mnoho uzdravující práce a potřebujeme nějakým způsobem vstoupit do své role léčitele. Buď budeme pracovat na svých zraněních, nebo budeme pomáhat druhým pracovat na jejich zraněních. Podívejte se na karmické vzorce, které chcete zlomit, protože to všechno směřuje ke konjunkci Jupiter Uran, což je v podstatě zlomová energie, o které budu více mluvit ve druhé hodině spolu s vládnoucími planetami tohoto zatmění, což je poněkud záludná konjunkce Mars Saturn.

Při konjunkci Mars Saturn musíme být disciplinovaní a soustředění ve svém úsilí. Jakýkoli nový nápad nebo nový objev či nový projekt, který chcete během tohoto tranzitu uskutečnit, musíte být také trpěliví a vynaložit disciplinované úsilí, abyste ho uskutečnili. Mars Saturn může přinést neúspěchy, frustrující zkušenosti: Ach, nejde to tak rychle, jak by si energie Berana přála. Jakýkoli nový nápad, který máte, zejména i před tímto 20. dubnem, kdy je konjukce Jupiter Uran, je to také o disciplíně, praktické a tvrdé práci, aby se to stalo a nečekat žádné zkratky.

B: Opět je také důležité vymanit se z kosmické paranoie, jak jsem již zmínil, protože se toho právě teď děje tolik a opět to není jen o tomto konkrétním dni, i když si tento podcast poslechnete po tomto zatmění… je to velký nový cyklus v pohybu, který má dopady na další měsíce a roky. A jsou také daleko větší cykly, které začaly před eony a protínají se s kolektivními a osobními karmickými trajektoriemi, které také převáží osobní vůli každého z nás, ale bude to iniciovat nové tvůrčí impulsy a příležitosti. Smrt a destrukce jsou stejně součást života jako zrození a stvoření, jde to opravdu ruku v ruce, doslova i symbolicky, v souladu s Boží vůlí, to je opravdu důležité pochopit. V této větší trajektorii.

A hodně z toho je v neznámu. Ale je tu jedna věc, čím více budete skutečně žít z podstaty, to je vnitřní práce, kterou se zabýváte ze svého pravého já, na rozdíl od své vnější osobnosti a všech našich mechanických projekcí, chování a toho všeho, tím méně se také necháte rozptylovat jakýmikoliv možnými vnějšími událostmi, ať už je to CERN, rozdělení časových os, otevírání červích děr, rakety NASA a hroucení mostů a to všechno… je jen tolik kontroly, kolik máte, pokud jde o vnější kolektivní události. Pamatujte, že myšlení zkázy a sklíčenosti, které vidím hodně v dnešní době, zejména na zatmění, je také myšlenkový program Matrixu.

A často reakce na nevědomé trauma. Jediná věc, na které opravdu záleží a nad kterou máte kontrolu, je vaše vnitřní nastavení a jak využít, transmutovat kosmické energie, kterými je planeta nyní naplňována tímto zatměním během tohoto přechodného období. Abyste se dostali do vyššího souladu pro maximální vývoj duše jako frekvenční kotvy, s vaším jedinečným posláním duše a vašimi jedinečnými lekcemi duše. Zatmění ovlivní každého na osobní úrovni jinak, ale nestane se to samo od sebe. Takže nečekejte na události venku… neříkejte si, jestli to bylo dobré, nebo špatné, co se stane? Jde o SPOLUúčast, spolutvorbu, vyžaduje to z vaší strany vědomé úsilí. A určitě to některé z vás vyžene z vaší komfortní zóny. Je totiž třeba se rozhodnout. Ale tuto volbu musíme učinit vědomě.

L: Ano, a setrvávání ve strachu vás činí náchylnějšími ke zlovolnějším vlivům tohoto, mohlo by vás to přimět k nehodě nebo k hloupému rozhodnutí. Onehdy jsem psala o tom, že regulace nervové soustavy je vlastně ten nejlepší způsob, jak se duchovně chránit. Lidé pořizují různé krystaly a dělají různé rituály z místa strachu.

To vám nepomůže, protože vás zaháčkují přesně ve chvíli, kdy se bojíte. Nezajímají je vaše krystaly, které nosíte, ani orby, které si dáváte kolem sebe. Regulovaný nervový systém je jedním z nejlepších zdrojů psychicko-duchovní ochrany. A tak pokud nastane doba chaosu a změn, můžete pocítit svou vlastní sílu, pokud uprostřed ní dokážete regulovat svou vlastní energii. Já bych byl velmi opatrná před některými těmi mainstreamovými narativy, která se šíří. Ano, jsou velmi zajímavé. Ano, mohli bychom se pustit do nejrůznějších králičích děr, ale pokud vás dostanou na místo plné strachu, jste prostě nakaženi virem a to vás učiní náchylnějšími ke zlovolnějším duchům, kteří mohou projít během zatmění.

B: A také bych chtěl zmínit, že někteří lidé mohou namítat a obviňovat nás z vyvolávání strachu, když říkáme, abychom se na zatmění nedívali. Ne, za tím žádný strach není. Navahové se také před zatměním neskrývají strachem, chápou větší cykly, vidí neviditelné síly, cítí energie, ztenčování závoje a další okultní síly. Prostě přijímají podobná opatření… jako když je venku krupobití, jdete dovnitř, protože nechcete zmoknout.

L: Aby bylo jasno, můžete se podívat na zatmění, jestli chcete, řekneme vám, jaké jsou různé duchovní víry kolem zatmění. Ale každému, co jeho jest… já jen chci být zodpovědná tím, že lidem řeknu, co o tom víme. A pokud se na něj opravdu tak moc chcete podívat, tak se na něj klidně podívejte a prosím, napište Bernhardovi po roce e-mail a dejte nám vědět, co se stalo.

B: Abychom to uzavřeli, než skončíme první hodinu. S tou kosmickou paranoiou… místo paranoie potřebujeme víc pronoie. Co je pronoia? Pronoia je myšlenka, že Božství nebo vesmír, pokud máte problémy se slovem Bůh nebo Božství, konspiruje pro vaše nejlepší zájmy v nejvyšší evoluční trajektorii, i když si to vaše vnější ego osobnost nedokáže představit, a žije ve strachu během tohoto probíhajícího procesu zákona vzestupu a sestupu a tohoto procesu probuzení, ve kterém jsme všichni individuálně i kolektivně.

Pronoia v duchovním kontextu znamená prozřetelnost nebo božská prozřetelnost, božská milost, moudré a laskavé zajištění všech našich potřeb Bohem. Takže přemýšlejte o tom, že ne všechny konspirace jsou negativní, ale je tu pronoia, že Božství má pro vás připraveno něco dobrého, i když vám musí něco v životě vzít, abyste se mohli posunout dál. L: Ano, a také mějte na paměti, že planety vám nic nedělají. Máte na výběr, jak reagovat s určitými archetypálními energiemi prostřednictvím duchovních energií planety, které v daném okamžiku ovlivňují váš život. V tom všem máte svobodnou vůli, jak můžete reagovat.

Mohli bychom to uzavřít osobní zkušeností. Zažili jsme náhlou ztrátu a já jsem prožila spoustu uvědomění kolem zatmění Měsíce. Myslím, že jeden z prvních lidí, kteří se dostali k naší práci a kteří se zapojili do jednoho z našich kurzů, jmenovala se Catherine Dennisonová. Zemřela náhle a nečekaně právě v době zatmění Měsíce. Myslím, že zemřela buď v den, nebo dva dny před tím. Onemocněla rakovinou. A v podstatě to bylo opravdu pokročilé, neznám konkrétní detaily, ale zemřela o dva měsíce později, vůbec jsem netušila, že se to děje.

Ale opravdu mě to přimělo k zamyšlení, nikdy jsem nezažila, aby někdo, s kým jsem tak úzce spolupracovala, takhle zemřel. A opravdu mě to zasáhlo. A pak jsem se podívala na její horoskop a její severní uzel byl v konjunkci s mou Venuší… měli jsme uzlovou konjunkci se severním uzlem a jižním uzlem na Venuši toho druhého. Takže její Venuše a Býk byly na mém severním uzlu v Býku. Moje Venuše ve Štíru byla na jejím jižním uzlu ve Štíru. Takže to bylo velmi karmické spojení. Probíhala také konjunkce Chiron-slunce.

A zatmění jižního uzlu, které nastalo 25. března, může být nejen ztrátou významné ženy ve vašem životě, ale zahrnuje obecně uvolnění, duchovní zkušenosti, propuštění, duchovní probuzení, nahlédnutí dovnitř, duchovní osvobození… po negativní stránce, což jsem v tomto případě nezažila, ale chci to jen uvést, můžete se cítit oslabení, vyčerpaní, depresivní, můžete se cítit bezmocní, ustrašení, beznadějní a mít negativní vztah ke ztrátě. Kolem těchto období zatmění můžeme ztratit určité lidi, myslím, že to je důvod, proč se někteří lidé bojí… panebože, kdo zemře. Chci to ale přeformulovat, protože to, co se stalo s Catherine, a způsob, jakým zemřela, pro mě bylo velmi hluboké… až mě to dojímá, když o tom mluvím.

Takže s uzly, které se odehrávají na této ose, a s tím zatměním jižního uzlu ve Váhách, jsme opravdu vyzýváni, abychom se zbavili některých vztahů, aby do nich mohly vstoupit nové. A na závěr bych opravdu chtěla říct něco z toho, čeho jsem si všimla. Po její smrti jsem strávila nějaký čas prohlížením jejích příspěvků na Facebooku a bylo mi jasné, že věděla, že zemře. A byla lehčí a šťastnější a více propojená se svou esencí, než jakou jsem ji kdy viděla. Když pracujete s lidmi, vypořádáváte se s různými těžkými zkušenostmi.

Ale ona opravdu čelila smrti jako duchovní bojovnice, opravdu čelila smrti tím nejlepším možným způsobem, byla v souladu s Božstvím, vnímala v tom lekce. A myslím, že je tak dobrým příkladem pro každého, kdo se ve svém životě potýká se ztrátou a změnou, jak můžete přistupovat k těmto zatměním a jak můžete přistupovat k jakékoli ztrátě nebo změně ve svém životě. Takže přečtu některé z jejích posledních příspěvků, které zveřejnila. Ty jsou veřejné. Takže tohle je, když zjistila, že má vzácnou a smrtelnou rakovinu.

B: Než začneš číst, chci jen upřesnit, že ne, ona si nevzala vakcínu. To není důvod, proč náhle zemřela. Někdy Božství jedná záhadným způsobem, když chce duše odejít.

L: Ano, přesně tak. A ona řekla, tohle je její příspěvek z 10. února. Ona říká: „Hle, biopsie mého mozkového nádoru potvrdila diagnózu maligního lymfomu, rakoviny krve. Bylo vydáno doporučení k onkologovi…” A pak říká: „Takže mám novou nálepku, ale nelpím na ní. A ani vy byste neměli být… jen další detail o mně, který se přetransformuje do světla mé pravé božské podstaty, až splní svůj účel růstu duše v mé duchovní evoluční cestě učení domů k mé pravé božské podstatě. Uvidíme se všichni někdy na cestě, šťastně spolu. Já zatím tančím na Beach Boys v nemocničním županu.”

B: Narodila se někdy koncem 60. nebo 70. let, že?

L: Ano… bylo to velmi fascinující, protože lidé reagovali, jako: Panebože, je mi to líto. Nemohu uvěřit, že se ti to stalo. Reagovali s velkým strachem. Měli strach, což je naprosto pochopitelné. Nechci to zavrhovat. Ale nejhlubší mi přišlo, jak na lidi ona reagovala. Myslím, že si plně uvědomovala, že tohle je nejlepší způsob, jak přistupovat ke smrti. Protože vzpomeňte si… tibetští buddhisté, buddhisté obecně, kladou důraz na to, jak umíráte, a zejména na stav vědomí, ve kterém umíráte. A já tvrdím, že když ve svém životě procházíte dokonce i smrtí a znovuzrozením, to, jak k těmto okamžikům přistupujete, je opravdu rozhodující.

Když procházíte masivní změnou ve svém životě, je to jako mini smrt a to, jak k ní přistupujete, je jako mini zkušenost, jak vlastně budete přistupovat ke své smrti. Takže váš stav vědomí v okamžiku smrti je zásadní. A doslova veškerá tato duchovní, psychologická práce, kterou děláme, je proto, abychom se mohli připravit na to, že v okamžiku smrti budeme v souladu se svou esencí. Takže… v podstatě někdo komentoval, ona ji podpořila, posílala jí láskyplné myšlenky, opravdu doufá, že se to vyřeší. A pak jí na to odpověděla, prostě uvedla další podrobnosti.

V pondělí jsem podstoupila operaci mozku, aby mi odstranili nádor… operace proběhla dobře a zotavování probíhá dobře. To bylo před tím posledním příspěvkem, který jsem zveřejnila. A ona říká: je to těžká karmická lekce, kterou je třeba zvládnout. Ale učím se všemu, co potřebuji, abych rostla a vyvíjela se zpět ke světlu své pravé božské podstaty. Vážím si vaší podpory. Mám neuvěřitelnou podporu od rodiny a přátel, která mi pomáhá udržet si dobrou náladu.

B: A pak končí tím, co označuje za svou oblíbenou každodenní modlitbu. A já ji právě teď přečtu. Modlitba zní: „Jsem milována a jsem toho hodna. Jsem v bezpečí a jsem svobodná. Jsem mocně chráněna. Jsem mistrem svého těla a vládcem své mysli. Jsem světlo, držím světlo. Světlo je stále se mnou. Ať přijde cokoli.” To je je velmi mocné… samotného mě to dojímá, protože to byla její oblíbená modlitba.

A je to jedna z modliteb, které sdílíme konkrétně na našich kurzech. Také na svém webináři o okultních silách jsem ji sám recitoval. Takže je to tak krásné, jak tu práci ztělesnila, upřímně se zapojila do práce, protože jsme ji znali už poměrně dlouho, účastnila se několika našich programů a Laura a já jsme s ní pracovali osobně. Jak jsi říkala, tohle je téměř jako vědomá smrt…. být ve své esenci, přijímat to z opravdu hlubší úrovně duše, na rozdíl od ego osobnosti založené na strachu. A to je prostě velmi hluboká lekce. Rád bych tento díl věnoval Catherine. Je velmi smutné vidět ji odcházet, ale také krásné vidět ji, jak se posunula dál tímto vědomým způsobem.

L: Ano. Takže na závěr řeknu něco, co jsem napsala po této zkušenosti. Takže jen na závěr o zatměních obecně. Zatmění mohou přinášet velké konce a nové začátky. Z vašeho života mohou odejít lidé a mohou do něj přijít noví lidé. Toto období zatmění je astrologicky obzvlášť silné. Především je to vhodná doba k zamyšlení nad vaším vztahem ke ztrátě, ke koncům a ke změnám. Bojíte se těchto zkušeností, nebo je přijímáte s otevřeným a zranitelným srdcem? Zármutek je jedním z nejsilnějších zážitků proměňujících duši.

Truchlíme ve vztahu k hloubce, kterou milujeme. A někdy se bojíme změny a ztráty, protože se bojíme této přílivové vlny smutku, která ji může doprovázet. Přesto vás v tomto období zatmění zvu, abyste se nechali touto přílivovou vlnou zaplavit, aby vám otevřela srdce, protože právě možná zjistíte, že vás smutek omývá od všeho, co vaše srdce potřebuje pustit, abyste se znovu zrodili do nového světa, do kterého vstupujete jako nový člověk, kterým se stáváte. Takže abychom to uzavřeli, budeme v tom pokračovat ve druhé hodině.

Budeme hovořit o tom, co řekl Rudolf Steiner o zatměních, zejména v souvislosti se zlými vlivy, které během nich mohou na lidi působit. Budeme mluvit o tom, jak bude zvýrazněn Texas, podělíme se o další informace o tom, co Keith Magnate, tento muž, kterého jsem potkala v Peru, mluvil o zatměních, jak pracovat se zlem a jakýmikoli negativními vlivy, které se objeví v důsledku zatmění. Podělíme se také o různé názory na zatmění v různých náboženstvích a o tom, co říkaly. A pak budu také mluvit o konjunkci Mars-Saturn v Rybách, Mars je vládnoucí planeta k tomuto zatmění, které je v konjunkci se Saturnem. A ponoříme se hlouběji do toho, jak to všechno vede ke konjunkci Jupiter Uran 20. dubna. Co to může znamenat…

B: To je téměř silnější než samotné zatmění v tom smyslu.

L: Ano, a pak se s vámi podělíme o další informace o tom, jak pracovat s těmito zatměními obecně a jakému účelu slouží. Takže pokud se k nám chcete připojit, můžete jít na veilofreality.com/membership. Můžete také prostě jít na veilofreality.com a uvidíte to v horním záhlaví pod membership a můžete se stát členem a můžete mít přístup ke všem druhým hodinám každého podcastu. Takže se uvidíme ve druhé hodině.

B: Jo, moc vám děkuju. A ještě jednou, pokud se k nám chcete přidat na toto kolo našeho kurzu, jděte na TheTimeofTransition.com. A pokud je kurz již plný, můžete se zapsat na čekací listinu.

Překlad: David Formánek

Facebook
VK
Telegram

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 240836229/0300
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte na sítích

Facebook:

Telegram:

YouTube:

Podporuji
Nejnovější